Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2021 r.

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po raz kolejny świętujemy przyjście na świat Syna Bożego. On jest posłanym przez Boga Zbawicielem, który mocą Duch Świętego wyprowadza nas ze zniewolenia i grzechu. Tego Ducha otrzymaliśmy po raz pierwszy w chwili przyjęcia sakramentu chrztu. Ten Duch posyła nas, abyśmy byli zwiastunami radości. Z wdzięcznością przyjmijmy i podejmijmy chrześcijańską służbę, pełniąc nasze codzienne zadania w mocy Bożego Ducha.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. W czwartek – obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.
  3. W piątek – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  5. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XI pani Moniki Pszczółki. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XII pani Dominiki Szymońskiej.
  6. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
  7. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
  8. W minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 4720 zł. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
  9. Serdecznie dziękuję za Waszą obecność na Mszach Świętych odprawianych w Waszych intencjach z okazji „KOLĘDY”. Dziękuję również za wszelkie przejawy życzliwości dla parafii i ministrantów.

Leave a Comment