Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA

24 stycznia 2021 r.

Wprowadzenie do liturgii

Dziś Niedziela Słowa Bożego. Jezus wzywa ludzi do nawrócenia, zaprasza na drogę wiary i proponuje, abyśmy poszli za Nim. Jesteśmy bardzo różni, mamy swoje indywidualne cechy osobowości. W bogactwie tej różnorodności stanowimy      jedno,      ponieważ      odpowiedzieliśmy     na     Boże     wezwanie i zgromadziliśmy się na Eucharystii. To powołanie do wspólnego stołu słowa Bożego i Chleba eucharystycznego dzielimy ze wszystkimi ochrzczonymi. Jako uczniowie Jezusa skorzystajmy z daru, którym pragnie nas dziś obdarzyć.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Dziś obchodzimy „Niedzielę Słowa Bożego”. Po Mszach Świętych materialnie wesprzemy ofiary trzęsienia ziemi na Chorwacji. Niech Dobry Bóg wynagradza Waszą ofiarność.
  2. W poniedziałek – Święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.
  3. We wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  4. W czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  5. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XIII pani Agaty Hankus. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XIV pani Doroty Cendrzak. Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli przy odśnieżaniu wokół kościoła.
  6. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
  7. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
  8. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 8521 zł. i 1 grosik na szczęście. Niechaj Bóg wynagradza Waszą ofiarność.

Leave a Comment