Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31 stycznia 2021 r.

Wprowadzenie do liturgii

Podzielamy  troskę  Apostoła  Narodów,   którą   ogarnął   mieszkańców   gminy w Koryncie:  ”Chciałbym,  żebyście  byli  wolni  od  utrapień”  (1 Kor 7, 32).  Każdy z nas ma w sobie pragnienie życia bez problemów, zwłaszcza tych, które powodują cierpienie, odbierają nadzieję i zniechęcają do wysiłku. Wierzymy, że Jezus, w sobie znany sposób, pomoże nam uporać się z kłopotami dnia codziennego. Jego łaska da nam siłę do przetrwania każdego, trudnego doświadczenia.

  1. Dzisiaj o godz. 1630modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. We wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Na Mszach Świętych o 800, 1600 i 1800, poświęcenie gromnic. O 1600 zapraszam dzieci z kl. III. Poświęcimy Wam świece do I Komunii Świętej.
  3. W środę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Na godz. 800 zapraszam do rozbierania dekoracji bożonarodzeniowej i szopki.
  4. W I czwartek – od godz. 1600 Godzina Święta i możliwość spowiedzi świętej.
  5. W I piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Od godz. 900 odwiedziny  chorych.  Od  godz.  1600  Adoracja  Najświętszego  Sakramentu i spowiedź święta.
  6. W sobotę – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Po Mszy Świętej uczcimy Niepokalane Serce NMP z racji I soboty miesiąca.
  7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XIV pani Doroty Cendrzak. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XV pani Jolanty Micorek. Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli przy odśnieżaniu wokół kościoła.
  8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.W zakrystii są do nabycia Gromnice.
  9. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
  10. Sfinalizowaliśmy zakup ziemi przy wjeździe do kościoła. Serdecznie dziękuję rodzinie, która złożyła na ten cel 25 tysięcy złotych, co w całości pokryło koszty związane z tą inwestycją.

Leave a Comment