Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 luty 2021 r.

Wprowadzenie do liturgii

Ludzkość zawsze była zainteresowana tym, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Apostołowie nie byli wyjątkiem, skoro pytali między sobą, co to znaczy: powstać z martwych? Od pierwszej Wielkanocy potrafili już to zrozumieć, chociaż wcześniej przychodziło im to z trudem. W duchu posłuszeństwa słuchali Syna Bożego i rozgłaszali Dobrą Nowinę o Nim. Dzięki temu my dziś możemy pojąć, czym jest śmierć, zmartwychwstanie i wieczność. Niech udział w Eucharystii będzie doświadczeniem przedsionka nieba, niech będzie naszym uczestnictwem w wydarzeniu góry Tabor.

  1. Dzisiaj o godz. 1615 nabożeństwo Gorzkich Żali, na które serdecznie zapraszam. Dzisiaj modlitwą i ofiarami po Mszach Świętych wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes) – jest to Dzień Solidarności z Misjonarzami. Niechaj Bóg wynagradza Waszą ofiarność.
  2. W środę – Od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W I czwartek – od godz. 1600 Godzina Święta i okazja do Spowiedzi. W tym dniu obchodzimy również Święto św. Kazimierza, królewicza.
  4. W I piątek – od godz. 900 odwiedziny chorych. Od godz. 1600 Spowiedź Święta, o godz. 1630 Droga Krzyżowa. Z nabożeństwem Drogi Krzyżowej związana jest możliwość zyskania odpustu. Na Mszy Świętej poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  5. W I sobotę – po Mszy Świętej oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień z Dobrym Słowem. O godz. 1615 Gorzkie Żale.
  7. Na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 4056 zł, a na cele inwestycyjne 8614 zł. Obecnie remontowana jest: zakrystia, salki i klatka schodowa oraz wymieniane drzwi. Zapraszam do obejrzenia prac i dziękuję za Waszą ofiarność. Niechaj Dobry Bóg stokrotnie Wam wynagradza.
  8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XVIII pani Danuty Olak. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XIX pani Małgorzaty Górny. Dziękuję  również  wszystkim,  którzy  pomogli  przy  porządkach związanych z remontem.
  9. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
  10. W związku z nadal trwającymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.

Leave a Comment