Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Niedziela Laetare

14 marca 2021 r.

Wprowadzenie do liturgii

Niemal w połowie wielkopostnego czuwania, liturgia Kościoła wzywa nas do radości- Laetare. Dobrze wiemy, jak ważne jest pozytywne nastawienie oraz rozpoznanie wszelkich radości oraz świadome ich przeżywanie. Ewangelia dzisiejsza wskazuje na radość głębszą i wiele trwalszą. Jej źródłem jest obecność z nami Boga, który daje nam siły do przezwyciężania wszelkich ograniczeń, słabości. Pełni nadziei zaufajmy Jego miłości i otwórzmy się na moc miłosierdzia. Każde zwycięstwo napawa autentyczną radością.

 

  1. Dzisiaj o godz. 1615 nabożeństwo Gorzkich Żali, na które serdecznie zapraszam. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Pod chórem możemy składać do skarbonek ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Niechaj dobry Bóg wynagradza Waszą ofiarność.
  2. W środę – od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W czwartek – modlimy się przez wstawiennictwo bł. Karoliny Kózkówny.
  4. W piątek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o 800 i 1700. O godz. 1630 Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszam. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem trzeci piątek miesiąca, kiedy modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
  5. Składka  z  przyszłej  niedzieli  przeznaczona  będzie  na  cele  inwestycyjne. O godz. 1615 Gorzkie Żale.
  6. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XX pani Krystyny Talik. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XXI pani Magdaleny Jakubas. Dziękuję również wszystkim,  którzy  pomogli  przy  porządkach  związanych z remontem.
  7. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
  8. W związku z nadal trwającymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.

Leave a Comment