Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021 r.

Wprowadzenie do liturgii

Na drodze wielkopostnej pokuty jesteśmy wezwani, aby doświadczać mocy Bożego przebaczenia i pojednania. To kolejna szansa na dar nowego życia. Pan Jezus przypomina o swoim miłosierdziu wobec grzeszników. W duchu nadziei zawierzmy Bogu, pozwólmy Mu dotknąć nas oczyszczającą mocą miłosierdzia. To jest jeden z wymiarów kroczenia drogami wielkopostnego nawrócenia.

  1. Dzisiaj o godz. 1615 nabożeństwo Gorzkich Żali, na które serdecznie zapraszam. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Pod chórem możemy składać do skarbonek ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Niechaj dobry Bóg wynagradza Waszą ofiarność. Wystawione są paschaliki Caritas. Ofiara od 10 zł.
  2. W poniedziałek – modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  3. W środę – od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o 800 i 1700. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego. W tym dniu  przypada  29. rocznica  erygowania  naszej  diecezji, o której pamiętamy w modlitwie.
  5. W piątek – od godz. 900 odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Na Mszach Świętych poświęcenie palm.
  7. W minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła złożyliście ofiarę 3027 zł. Niechaj Bóg Wam wynagradza waszą hojność.
  8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XXI pani Magdaleny Jakubas. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XXII pani Moniki Buratowskiej. Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli przy odśnieżaniu.
  9. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
  10. W związku z nadal trwającymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.

Leave a Comment