Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

28 marca 2021 r.

Wprowadzenie do liturgii

W liturgii wspominamy i uobecniamy ostatnie dni Jezusa w Jerozolimie. Dzisiejszy  dzień  przypomina  nam,  że  nasze  życie  jest  kroczeniem  za  Jezusem w tym samym kierunku. To jest chodzenie po śladach Mistrza z pełną świadomością, że pomimo wszelkich doznawanych na co dzień ograniczeń tego świata, na końcu nie zwycięża śmierć i cierpienie, ale miłość i nowe życie.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. O godz.1615 nabożeństwo Gorzkich Żali, na które serdecznie zapraszam. Pod chórem możemy składać do skarbonek ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Wystawione są paschaliki Caritas.
  2. W  Wielki   Czwartek  –  przeżywamy  ustanowienie  sakramentu  Kapłaństwa i  Eucharystii.  Msze  Święte   o   godz.1600   i   godz.1800.   Po   Mszy   Świętej o godz.1800 przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy.
  3. W Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale w obrzędach liturgicznych rozważa Słowo Boże, kontempluje Mękę Pańską, adoruje Krzyż i rozdziela Komunię Świętą. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.
  4. W Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów od godz.1000 do godz.1300, co kilkanaście minut (gdy zbierze się odpowiednia ilość osób). Na Mszę Świętą Wigilii Paschalnej przynosimy paschaliki.
  5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz.600. Dodatkowa Msza Święta o godz.1100.
  6. W czasie Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez udział w nabożeństwach.
  7. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne złożyliście ofiarę 4925 zł. Niechaj Bóg Wam wynagradza Waszą hojność.
  8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XXII pani Moniki Buratowskiej. Na najbliższą środę na godzinę godz.800 proszę do sprzątania kościoła na Święta Wielkanocne wszystkich chętnych. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszam chętnych do przygotowania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  9. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Jest Mały Gość Niedzielny.
  10. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 29 osób.

Leave a Comment