Aktualności

Parafia w obiektywie

Wiele wydarzeń z biegiem czasu zaciera się i blaknie. Spoglądając na zdjęcia – odnawiamy sobie odchodzące już chwile. Aby żyć pięknem i bogactwem zdarzeń życia parafialnego, możemy na bieżąco śledzić stronę parafialną w Internecie, na której opisywane są aktualności, informacje stałe funkcjonowania parafii, ale również i „Galeria” w której uwiecznione są zatrzymane w kadrze chwile. Niestety nośnik cyfrowy jest szybki i szeroko dostępny, ale również szybko ulotny – w wypadku jakichkolwiek wirusów.

Postanowiliśmy aby wszystkie informacje zarówno opisane w „Aktualnościach” jak i zdjęcia zawarte w „Galerii” zostały zmaterializowane, to znaczy przelane na papier niczym tradycyjne albumy. Od roku 2015 uzbierało się już tego wiele. Kilkadziesiąt stron opisów z „Aktualności” oraz ponad 1500 zdjęć z „Galerii”.

Dzięki temu mamy pewność, że żaden wirus nie „pożre” nam naszych wspomnień, które zostaną dla potomnych.

Mamy już zrobiony album „Aktualności” 2015, 2016, 2017, 2018; oraz albumy: „Galeria” 2015, oraz „Galeria” 2016. Obejrzeć je możemy w kancelarii. (lub innym miejscu, do którego je proboszcz przyniesie) Do zrobienia czekają następne, które mam nadzieję – szybko również zobaczymy.

Bóg zapłać osobie, która podjęła się tego trudu, aby poprzepisywać wszystkie teksty, poopisywać zdjęcia, każde z nich przykleić, przekładać aby się nie posklejały, włożyć do koszulki, zakleić koszulki, itd. (Nie licząc kosztów zdjęć, kartek, segregatorów, koszulek, klejów, itd.)

c.R.z

Leave a Comment