Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27 września 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

Wszyscy jesteśmy słabi i grzeszni. Bóg jednak nie chce naszej śmierci, ale nawrócenia. Dlatego posłał na świat swojego Jednorodzonego Syna. Kroczenie drogą wyznaczoną przykazaniami Dekalogu nie jest łatwe, ale możliwe. Pan Jezus pragnie nas podczas Eucharystii   umocnić  w  podążaniu  do  niebieskiego  Jeruzalem,  karmiąc  swoim   słowem i umacniając swoim Ciałem.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jana Kantego. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy.
  2. W poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  3. We wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  4. W środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  5. W  I  czwartek  miesiąca  –  wspomnienie  św.  Teresy  od   Dzieciątka  Jezus,  dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą po wieczornej Mszy Świętej. Z racji pierwszego czwartku miesiąca od godz. 1700 Godzina Święta i możliwość spowiedzi. O godz. 1800 modlitwa różańcowa, następnie Msza Święta. Dzieci z kl. 3 zapraszam wraz z rodzicami na 1800 -poświęcimy dla Was różańce.
  6. W I piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Od godz. 900 rozpoczniemy odwiedziny chorych. O godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta. O godz. 1800 Różaniec, a następnie Msza Święta.
  7. W I sobotę – po Mszy Świętej oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne złożyliście 8880 zł., a na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów 550 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!
  9. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XXV pani Stanisławy Drewniak. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XXVI pani Haliny Lech.
  10. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

Leave a Comment