Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 Października 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

Życie codzienne bywa czasem skąpane we łzach, przeniknięte smutkiem z powodu zła, dręczone rozmaitymi kłopotami. Utrudzeni i spragnieni Chleba Życia gromadzimy się przed naszym Stwórcą i Panem, który chce zaspokoić nękające nas potrzeby. Podczas sprawowania Uczty miłości pragnie otrzeć łzy z każdego oblicza, uzdrawiając głębię naszego serca oraz napełniając  ją  światłem  swej  łaski. W czasie liturgii zostaniemy umocnieni słowem Bożym i nakarmieni Ciałem Chrystusa.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 odbędzie się nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy. Dziś po raz XX obchodzimy Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiarę na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Składka przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary.
  2. We wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  3. W czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego.
  4. W piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu  zakończona  Koronką  do  Miłosierdzia  Bożego.  O  godz.  1700  Różaniec, a następnie Msza Święta.
  5. W sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny. Składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne (wymiana pieca centralnego ogrzewania). Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary na misje.
  7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XXVII pani Joanny Hankus. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XXVIII pani Małgorzaty Urbańskiej. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak pięknie przygotowali kościół i obejście wokół na wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II oraz Tym, którzy wzięli udział w tej uroczystości i przyczynili się do jej uświetnienia.
  8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Są również książki, które dzięki uprzejmości dobrych Ludzi, możemy zabrać do poczytania na długie jesienne wieczory. Są do kupienia modlitewniki do św. Jana Pawła II.
  9. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom, którzy przyczyniają się do prac remontowych w naszej świątyni.
  10. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach zawierzenia „Serce Matki”. Rozważania będą codziennie na stronie internetowej www.sercematki.eu (jak Eucharystia) od 13.10-8.12.2020 r.

Leave a Comment