Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła

18 października 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

Każde liturgiczne spotkanie z Jezusem jest szansą i wezwaniem do oddawania czci należnej Bogu. Jest to zarazem czas, kiedy możemy prosić o to, aby na ścieżkach naszego codziennego życia skłaniał ku nam swe ucho i strzegł nas jak źrenicy oka. W duchu wiary chciejmy wsłuchiwać się w Boże słowo, które jest zawsze aktualne, wciąż ponadczasowe.

  1. Dzisiaj modlimy się przez wstawiennictwo bł. Karoliny Kózkówny. O godz. 1630 zapraszam na nabożeństwo różańcowe. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiarę na cele misyjne. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za ofiary.
  2. We wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej Diecezji.
  3. W czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  4. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XXVIII pani Małgorzaty Urbańskiej. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XXIX pani Małgorzaty Kliś.
  5. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. W nowym Gościu Niedzielnym relacja z wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II. Są również książki, które dzięki uprzejmości dobrych Ludzi, możemy zabrać do poczytania na długie jesienne wieczory. Są do kupienia modlitewniki do św. Jana Pawła II.
  6. Serdecznie dziękuję wszystkim dobroczyńcom i dobrodziejom, którzy przyczyniają się do prac remontowych.
  7. W minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła złożyliście ofiarę 4.112 zł., a na stypendia papieskie 1.030 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  8. W związku z nowymi obostrzeniami od 17 października, aż do odwołania, w kościele może przebywać 80 osób. Więcej informacji na stronie internetowej, na drzwiach kościoła i w gablotce.
  9. W zakrystii możemy składać na wypominki roczne i jednorazowe.
  10. Urząd Gminy odwołuje uroczystości jubileuszy 50 i 25-lecia par małżeńskich.

Leave a Comment