Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 XI 2020

Wprowadzenie do liturgii

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię, by założyć królestwo Boże mające charakter powszechny, obejmujące wszystkie ludy i narody. Konając na krzyżu objął swoimi ramionami każdego człowieka. Wszyscy, bez wyjątku, otrzymaliśmy zadatek życia wiecznego w Jego królestwie. Niech uczestnictwo w Eucharystii jeszcze bardziej umocni nas na drodze wiary prowadzącej do uznania, że Jezus Chrystus jest jedynym Królem Wszechświata.

  1. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej. Modlimy się również przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Dzisiaj o godz. 1630 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Przez cały miesiąc możemy zyskiwać odpusty za zmarłych. Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
  2. We wtorek – wspomnienie św. męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  3. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczyna się okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. Składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Poświęcę opłatki, które wraz ze świecami wigilijnymi będziemy mogli nabywać.
  4. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie IV pani Agaty Dadok. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę V pani Ewy Drewniak.
  5. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Są do kupienia modlitewniki do św. Jana Pawła II i kalendarze na 2021 rok.
  6. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
  7. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne złożyliście ofiarę 9950 zł. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Waszą ofiarność.

Leave a Comment