Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

27 grudnia 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejsze święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa uzmysławia nam, że Syn Boży również narodził się i wzrastał w gronie rodzinnym. Doświadczył życia rodzinnego  z  jego  jasnymi,  ale  także  ciemnymi  stronami,  pełnymi  trudności i problemów. Gromadząc się na liturgii eucharystycznej mamy świadomość, że Jezus Chrystus jednoczy nas wokół ołtarza, który jest rodzinnym i wspólnotowym stołem. Niech siła płynąca z Eucharystii umacnia nasze rodziny w codziennym życiu.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. W poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  3. W czwartek – ostatni dzień starego roku. O godz. 1700 nabożeństwo przebłagalne. Każdy, kto odmówi pobożnie i publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, zyskuje odpust zupełny.
  4. W piątek, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie i pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  5. W sobotę – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce NMP.
  6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
  7. Serdecznie  dziękuję  za  sprzątanie  kościoła  tym  wszystkim, którzy zadbali o piękno świątyni na Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję także za przygotowanie szopki i świątecznej dekoracji. Na najbliższą środę zapraszam do sprzątania kościoła grupę X pani Renaty Kubieniec.
  8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny na 2 tygodnie w cenie 10 zł.
  9. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
  10. Ponieważ w tym roku jest odwołana tradycyjna „KOLĘDA”, dlatego serdecznie zapraszam przedstawicieli poszczególnych rejonów kolędowych na Msze Święte odprawiane o godz. 1800 w Waszych intencjach. Poświęcimy przygotowaną: wodę, kredę i kadzidło, którymi będzie można pobłogosławić rodziny i domy na 2021 rok.

Leave a Comment