Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

3 stycznia 2021 r.

Wprowadzenie do liturgii

Stojąc wokół ołtarza Chrystusowego dziękujemy za Słowo, które było na początku i o którym wyznajemy, że jest Bogiem. Dzięki składamy Ojcu w niebie, za Jego Syna, którego nam ofiarował. Narodził się jako ludzkie Dziecko, abyśmy stali się dziećmi Bożymi, mieli poczucie bycia braćmi i siostrami wielkiej rodziny Bożej. Otwórzmy nasze umysły i serca na odwieczne Słowo Boże i uwielbiajmy Pana obecnego pośród nas.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
  2. W środę 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Składka przeznaczona będzie na cele misyjne. W tym dniu przypada 7. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencji naszego Pasterza oraz całej diecezji.
  3. W czwartek – o godz. 1600 Godzina Święta i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
  4. W piątek – od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  6. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie X pani Renaty Kubieniec. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XI pani Moniki Pszczółki.
  7. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Jest podwójny numer „Gościa Niedzielnego”.
  8. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
  9. Ponieważ w tym roku jest odwołana tradycyjna „KOLĘDA”, dlatego serdecznie zapraszam przedstawicieli poszczególnych rejonów kolędowych na Msze Święte odprawiane o godz. 1800 w Waszych intencjach. Poświęcimy przygotowaną: wodę, kredę i kadzidło, którymi będzie można pobłogosławić rodziny i domy na 2021 rok.

Leave a Comment