Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA

7 luty 2021 r.

Wprowadzenie do liturgii

Jak Jezus, od czasu do czasu, potrzebujemy zdystansowania się od problemów codzienności, odejścia w samotności od natłoku  spraw, aby w klimacie modlitwy zastanowić się nad swoim życiem oraz nawiązać silniejszą relację z Bogiem. Udział w Eucharystii daje nam szansę do wyciszenia i modlitewnego skupienia. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, który dzielił trudy ludzkiej egzystencji.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. We wtorek – modlimy się przez wstawiennictwo błogosławionych Ojców Michała i Zbigniewa.
  3. W środę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  4. W czwartek – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich chorych i cierpiących oraz pracowników służby zdrowia.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 930 rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne do godz. 1700. Zachęcam do modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
  6. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XV pani Jolanty Micorek. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XVI pani Magdaleny Weiss. Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli przy rozbiórce szopki i dekoracji bożonarodzeniowej.
  7. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
  8. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
  9. Od Środy Popielcowej rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Mikołaj z Ukrainy.

Leave a Comment