Aktualności

OAZA W CZERNICHOWIE – 3 ST. OND

I TURNUS – 27.06 – 13.07

27 czerwca do Czernichowa przyjechała młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, aby uczestniczyć w rekolekcjach 3 stopnia Oazy Nowej Drogi. Pod wodzą Księdza Piotra Hutnickiego, Wikariusza z Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku – Białej Komorowicach, Odpowiedzialnej Doroty Tomicy oraz grupy animatorów i kleryków, formowało się ponad 40 młodych ludzi, którzy przyjechali z całej naszej pięknej diecezji.

Zamieszkaliśmy w Szkole Podstawowej, która od lat gości młodzież oazową, więc była do tego przedsięwzięcia świetnie przygotowana. Dzięki bardzo bliskiej lokalizacji kościoła parafialnego i uprzejmości Księdza Proboszcza Waldemara Niemca, mogliśmy codziennie sprawować w nim Eucharystię, odprawiać „Namiot Spotkania” oraz inne modlitwy, kiedy tylko chcieliśmy. Przewodnim tematem rekolekcji była wspólnota. Każdego dnia, poprzez medytację nad kolejnymi tajemnicami Różańca Świętego, wsłuchiwaniem się w historię kolejnych Świętych i udział w Szkole Liturgii, młodzież poznawała istotę wspólnoty i konieczność czynnego uczestnictwa w niej, aby wieść szczęśliwe życie. W jedną niedzielę wybraliśmy się do Krakowa, aby w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, zastanowić się na czym polega powołanie chrześcijańskie i jak należy je wypełniać. Nie mogło również zabraknąć wypadu w góry. Przeszliśmy do przysiółku Kremple w Tresnej, aby zobaczyć zabytkową, drewnianą dzwonnicę. Trzynastego dnia pojechaliśmy do Bielska – Białej na Osiedle Polskich Skrzydeł, aby spotkać się z młodzieżą z całej diecezji, która w tym samym czasie przeżywała rekolekcje, w ramach Dnia Wspólnoty. Rekolekcje minęły także pod znakiem gier zespołowych, tzw. pogodnych wieczorów, które odbywały się na hali sportowej. Kilka wieczorów poświęciliśmy na tematy poważne, m.in. była mowa o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, czy spotkanie z Diakonią Komunikacji Społecznej. Ostatniego dnia, Eucharystią o godzinie 16.30, rozpoczęliśmy świętowanie agapy, czyli radosnego czasu podziękowań,
w pierwszej kolejności Panu Bogu, ale także ludziom, z którymi tworzyliśmy wspólnotę przez ponad dwa tygodnie. Po Mszy Świętej w rytmie poloneza wkroczyliśmy do szkoły, aby zasiąść do suto zastawionego stołu i cieszyć się swoją obecnością. Na koniec odbyła się część artystyczna i wzruszające podziękowania.

Wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i owocnego przeżycia rekolekcji, składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy za życzliwość ze strony Księdza Proboszcza, Pani Dyrektor, Pracowników szkoły, Parafian Czernichowskich, Dostawców żywności
oraz wszystkim, których nie sposób wymienić. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim dobroczyńcom i tym, którzy modlą się w naszej intencji, a Matka Boża Częstochowska wyprasza zdrowie i potrzebne łaski.

zdjęcia w galerii

Leave a Comment