Aktualności

Świętowanie Niepodległości naszej Ojczyzny

Jako wspólnota wiary w Chrystusa, ale i członkowie Narodu Polskiego z radością świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Świętowaliśmy z dumą jako społeczność naszej Ojczyzny – nie tylko jako Polski, ale również jako tej najmniejszej – Czernichowa, bowiem spomiędzy nas wyszedł światowej klasy dyrygent i organizator koncertu, który odbył się 10.XI. w Krakowie. Pod patronatem Prezydenta Polski, z udziałem biskupów, arcybiskupa i kardynała, rodziców p. Prezydenta – w Centrum Kongresowym, w grupie kilku tysięcy zaproszonych gości, mogliśmy oglądać spektakl przygotowany przez naszego rodaka. Występujący artyści, to kilkudziesięcioosobowy Chór mieszany, młodzi Filharmonicy krakowscy, wybitni polscy śpiewacy operowi i zespół taneczny Uniwersytetu Jagiellońskiego – zrobili niesamowite wrażenie na wszystkich uczestnikach, zbierając nieraz gorące owacje.

Koncert zorganizowano dzięki sponsorom ze Stanów Zjednoczonych –przyjaciół p. Jana Rybarskiego – Polakom, którzy aktywnie działając w USA dla dobra Polski, przypomnieli na początku występu krótką historię Polonii w tym kraju, oraz ich wysiłki dla opuszczonej Ojczyzny.

Możemy być dumni z naszego kraju, naszych rodaków a także tego, który wyjeżdżając z Czernichowa do Krakowa, jeszcze piękniej dba o dobro naszej Czernichowskiej i Polskiej Ojczyzny.

x W.

Zdjęcia z koncertu w Galerii.

Leave a Comment